Wodne wakacje w Polsce

Wyjazd na wakacje to dla wielu wyjazd nad wodę i dnie spędzane na pływaniu oraz plażowaniu, zaś noclegi pod namiotem, na kwaterach czy w luksusowych hotelach – wszystko zależy od tego, w jaki sposób lubimy podróżować. Wakacje nad wodą niekoniecznie muszą oznaczać wakacje nad morzem, dziś chcemy Wam opowiedzieć o innych zakątkach naszego pięknego kraju, gdzie również można spędzić wspaniały urlop na wodą, oraz podpowiemy sposoby na nocleg w tych miejscach.


Mazury

Myśląc o wakacjach nad wodą, w pierwszej kolejności wszyscy myślą – Bałtyk, w drugiej – Mazury. Kraina polskich jezior przyciąga co roku rzesze turystów, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają żeglowanie po spokojnych (zazwyczaj) taflach polskich jezior. Na Mazura można spędzić czas w ciszy i spokoju, kołysząc się na pokładzie statku czy łodzi. A noc można spędzić w wielu ciekawych miejscach, między innymi można tam znaleźć miejsce wioskę dawnych Słowian, gdzie wraz z właścicielami można ruszyć na poszukiwanie prastarych skarbów i bogów (więcej na ten temat znajdziecie na stronie – krainakarpia.pl/hotele-na-mazurach).

 

 

Jezioro solińskie

Zalew soliński to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby jednocześnie spędzić wakacje nad wodą i w górach. Solina do najgłębszy sztuczny zbiornik w Polsce, położona malowniczo w Bieszczadach co lato ściąga tłumy turystów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które czasem mają ochotę pochodzić po górach, a czasem popływać żaglówką, bowiem Solina umożliwia jedno i drugie. W okresie letnim czynnych jest tam wiele sezonowych domków letniskowych, można spędzić nocleg na polu namiotowym lub w prywatnych kwaterach czy kilkugwiazdkowych hotelach, godna uwagi jest nie tylko sama Solina, dobrym miejscem na pobyt jest także Polańczyk, gdzie również można znaleźć wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych.

Biebrza

Miłośnicy kajaków i łódek z pewnością doskonale poczują się spędzając urlop nad Biebrzą. Bliskość natury, spokój i cisza sprawiają, że wakacje w takich okolicznościach przyrody pozwalają całkowicie odciąć się od codziennego pędu. Nad Biebrzą możemy skorzystać z pola namiotowego, kampingu, domku letniskowego czy prywatnych kwater, wszystkie malowniczo położone z dostępem do rzeki, która pozwala na całodzienne spędzanie czasu na wodzie i w wodzie. Dolina Biebrzy oferuje bardzo dużą różnorodność gatunkową zwłaszcza ptactwa, dlatego z pewnością doskonale odnajdą się tutaj miłośnicy przyrody. To prawdziwa gratka dla wszystkich kochających przyrodę i niewyobrażających sobie wakacji bez pobytu nad wodą.

 

 

DrukujE-mail