Mikołajki – w zasadzie Mikołajki to zaledwie jeden element całej trasy po mazurskich jeziorach, którą warto zwiedzić z pokładu żaglówki lub innej maszyny pływającej, nie ma znaczenia czy będzie to prom, kajak czy jacht. Mazurskie jeziora zachwycają swoim spokojem i możliwością pełnego relaksu, a Mikołajki to urzekające miasteczko, którego nie podobna nie zwiedzić będąc w tamtych okolicach. 

 

 

Zamość – miasto lokowane na surowym korzeniu, czyli od początku do końca zaplanowane i według planu wzniesione. Jest to wybitny przykład renesansowej architektury wzniesiony przez Jana Zamoyskiego – drugiego takiego miasta nie znajdziecie w całej Polsce.  

Zalew Soliński – jezioro solińskie to najgłębsze sztuczne jezioro w Polsce, robi naprawdę duże wrażenie zarówno swoim obszarem jak i głębokością. Na Solnie można wziąć udział w regatach żaglowców, pływać łódką lub wpław, można także udać się na spacer po okolicznych wzniesieniach oraz zwiedzić zaporę od wewnątrz.

Toruń – to dawne krzyżackie miasto, gdzie można spotkać wiele zabytków architektury, które wskazują na obecność zakonu na tych terenach. Stare miasto to obowiązkowy punkt zwiedzania Torunia, warto także skosztować sławnych toruńskich pierników oraz odwiedzić pomnik Mikołaja Kopernika.