Kulinarne podróże po Polsce

Podróżując po Polsce można zwiedzać określone regiony, ruszyć wyznaczonymi szlakami, takimi jak na przykład Szlak Architektury Drewnianej czy wodnym szlakiem po Wielkiej Pętli Wielkopolski, można także wyruszyć w kulinarną podróż po Polsce, szlakiem najlepszych polskich restauracji. Jak je wybrać? Można kierować się przewodnikiem Michelina, który co roku ocenia lokale gastronomiczne na całym świecie – także w Polsce lub przyjrzeć się rankingom tworzonym przez społeczność Tripadvisora. Niezależnie do tego, którą drogę wybierzemy na pewno powinniśmy odwiedzić:

Warszawskie restauracje z gwiazdkami Michelina

Atelier Amaro – jest to pierwsza polska restauracja, która zdobyła prestiżową gwiazdkę Michelina. Prowadzi ją Wojciech Modest Amaro, a znaleźć można ją w Warszawie na ulicy Agrykola 1. W tej restauracji można spróbować polskich dań w zupełnie nowych aranżacja, podanych w ciekawy sposób, z odpowiednio dobranymi alkoholami. Alternatywą dla Atelier Amaro w Warszawie, może być druga polska restauracja, która zdobyła gwiazdką Michelina, a która również mieści się w stolicy, jest to – Senses przy ul. Bielańskiej 12.

Najlepsze krakowskie restauracje

Będąc w Krakowie warto zajrzeć do mieszczącej się na Kazimierzu Zazie, gdzie warto spróbować między innymi udko kaczego z tagiatelle w sosie szałwiowym, a jeśli nie jesteśmy zdecydowani możemy poprosić o pomoc obsługę, która z pewnością chętnie nam jej udzieli. Zazie otrzymała od Michelina tytuł Bib Gourmand, czyli restauracji o doskonałej proporcji ceny do jakości. Użytkownicy Tripadvisora uznali natomiast, że będąc w Krakowie należy spożyć posiłek w Restauracji Starka przy ulicy Józefa 12, gdzie zarówno miłośnicy mięs, jak i wegetarianie znajdą dla siebie dania, które ich zachwycą, po obiedzie zaś można liczyć na miłą niespodziankę. Restauracja oferuje bardzo smaczne jedzenie w przystępnych cenach, dlatego też warto tam zajrzeć na obiad, to doskonałe miejsce na celebrowanie uroczystych chwil w życiu oraz na kolację ze znajomymi czy randkę.