NOCLEGI

 

 

 RESTAURACJE

 

 

 ATRAKCJE

 

 

 PRZYRODA

 

Cześć!

Nasz blog powstał ponieważ kochamy podróże, jednak ponad wszelkie inne destynacje uwielbiamy zwiedzać naszą polską ziemię. Dlatego chcemy Wam pokazać wspaniałe i nieznane zakątki Polski, do których warto zawitać i poznać je bliżej. Sami w każdej wolnej chwili staramy się poznawać okoliczne tereny, podróżujemy piechotą, rowerami, samochodami lub środkami publicznego transportu. Poznaliśmy się lata temu na studiach geograficznych w Krakowie, teraz gdy każdy z nas mieszka w innej części Polski postanowiliśmy przybliżyć Wam urokliwe zakątki naszego kraju. W skład redakcji wchodzą:

Estera – zapalona rowerzystka, która objechała już na swoim rowerze całą Polskę wzdłuż i w szerz, a teraz szykuje się do rajdu wokół granic naszego kraju.

Tomasz – nie ma dla niego piękniejszego miejsca na Ziemi niż polskie góry, nie ważne czy są to niskie Bieszczady czy wysokie Tatry, tak długo, jak długo ma w zasięgu wzroku pagórki, tak długo jest szczęśliwy.

Agata – jest nie tylko geografem, ale i historykiem dla niej najwspanialsze miejsca, to te, w których może doświadczyć historii i o takich zakątkach będzie Wam opowiadać.

Wacław – pochodzi z Lublina, ale po studiach wyprowadził się do Gdańska i zaciągnął na statek, kocha polskie wybrzeże i ciągle poznaje jego zakamarki, my będziemy je poznawali wraz z nim.

Wskazówki dla turystów

Podróżnicze ABC

Wyruszając w każdą podróż niezależnie, czy jest ona dłuższa czy krótsza należy podjąć pewne kroki, które zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować:

  Apteczka

Szczególnie potrzebna jest w przypadku turystyki górskiej, gdzie na szlaku może dojść do różnych wypadków, a najbliższa apteka znajduje się kilometry u podnóża góry, więc warto zabrać ze sobą podstawowy zestaw opatrunkowy oraz środki przeciwbólowe.

  Mapa

Niezależnie od tego czy podróżujemy po mieście, czy po bezdrożach zawsze warto jest mieć ze sobą mapę, wbrew pozorom zgubić się nie jest wcale trudno, ale odnalezienie właściwiej drogi może zająć wiele czasu, zwłaszcza jeśli nie mamy nikogo, kogo moglibyśmy zapytać o drogę. 

  Peleryna przeciwdeszczowa 

Sprawdza się doskonale zarówno do podróży po mieście, jak i podczas pieszych wędrówek. Noszenie ze sobą parasola bywa męczące, jest to dodatkowe obciążenie, zaś lekka peleryna nie zajmuje dużo miejsca i nie będzie nam ciążyła. Dzięki niej mamy też obie ręce wolne, co znacznie ułatwia wędrówkę czy robienie zdjęć.  

  Igła i nitka

To zestaw, który może przydać się w każdej sytuacji, jeśli cokolwiek się nam oderwie czy pęknie mamy możliwość prowizorycznego załatania dziury czy przyszycia na pewien czas oderwanych elementów – co znacznie ułatwia podróżowanie i pozwala bezpiecznie dotrzeć na kwaterę. 

  Termos

Termos przyda się każdemu, czy to osobom wyruszającym w podróż samochodem lub pociągiem, aby nie zatrzymywać się co jakiś czas na kawę, mogą one mieć ją zawsze pod ręką, ciepły napój potrafi też zdziałać cuda gdy zmarzniemy w podróży – termos to absolutne must have każdego turysty.